کلم

یک گیاه بزرگ با برگهای سبز و بنفش ضخیم است که چندین شکل دارد و به شکل گرد رشد میکند. برگهای شفاف و بدون خراش کلم, می تواند نشان دهنده ی کیفیت آن باشد. در آب و هوای سرد با رطوبت زیاد رشد می کند و در یخبندان مقاوم است.بهترین دمای انبار برای کلم بین 1+ تا3+ می باشد.

سیر بنفش کرمان

گیاهی است که در ارتباط با پیاز است و قسمتهای کوچکی دارد که به آن حبه می گویند با یک ریشه نوک تیز که مزه و بوی تندی دارد و بعنوان یک ادویه در مزه دار کردن غذا مورد استفاده قرار می گیرد. در مناطق سرد, سیر در پایان زمستان کاشته می شود و زمان برداشت آن در ابتدای ماه آگوست است.بهترین دما برای سیر چیزی بین 1+ تا 2+ درجه است.

خیارسبز

خیار سبزی است کشیده و با پوستی به رنگ سبز تیره و مغزی ترد که به دو گروه تقسیم می شود: سطح شفاف و خاردار که اغلب در سالاد و درست کردن خیار شور استفده می شود. این سبزی به آب و هوای سرد حساس است, بنابراین میبایست در محیطهای گرم و خشک کشت شود.

گوجه فرنگی

میوه ایی است صاف, گرد و قرمز رنگ که بعنوان یه سبزی به صورت خام و یا پخته , خورده می شود که در رنگ , طعم,سایز و شکل متفاوت هستند. گوجه ها اغلب قرمز هستند اگر چه در رنگهای نارنجی,صورتی, و سبز یافت می شوند. دمای انبار برای گوجه بین 10+ تا 14+ می باشد.

کدو

این کدو بعنوان کدوی خورشتی در بازار شناخته و خیلی زود رسیده می شود. گیاهی با رنگ سبز تیره و کشیده, حدوده 20 تا 25 سانتیمتر, نرم,که پوستی صاف دارد که در اصطلاح انگلیسی به آن (کرجت) هم می گویند. دمای انبار برای کدوی نوع بهاره بین 0 تا 4+ است و نوع پاییزه بین 9+ تا +12 است.

پیاز

پیاز گیاهی گرد با رنگهای قهوه ایی, قرمز و سفید و با ورقه های زیاد که بو و مزه تند و قوی دارد. پیاز در فصل سرد جوانه میزند و در دمای 1+ تا 0+ بهترین رشد را دارد.

کرفس

یک نوع سبزی با ریشه سفت بلند,با رنگ سبز مات که اغلب بصورت خام و پخته استفاده می شود. هنگام خرید کرفس انهایی را انتخاب کنید که بنظر سفت و ترد هستند و براحتی برگهایش خورد می شود. دمای بین 0 تا 2+ دمای مناسبی برای نگهداری کرفس است.

کلم

کاهوی رومین گیاهی است با رشد سریع که بصورت بلند رشد میکند و سر برگهایی ترد دارد با مغزی سفت در مرکزشان. مزه ی عالی دارد و اغلب در سالاد استفاده می شود. در برابر گرما مقاوم است اما بعد از برداشت عمر طولانی ندارد. دمای مناسب برای نگهداری کاهو بین 0تا 2+ است.

سیب زمینی

سیب‌زمینی و گیاهی است از تیرهٔ سیب‌زمینیان که دارای برگهای مرکب و بریده و گلهای سفید یا بنفش است. میوهٔ آن کوچک، کروی، قرمز، سته و سمی است؛ ولی دارای ساقه‌های زیرزمینی خوراکی است که حاوی اندوختهٔ نشاستهٔ فراوان است گلهایش پنج قسمتی (۵ گلبرگ بهم چسبیده و ۵ کاسبرگ بهم چسبیده‌است). تعداد پرچمها نیز ۵ است که بهم متصل شده و یک لولهٔ بساکی را ساخته‌اند و مادگی از وسط آن خارج شده‌است. این گیاه دارای رقمهای مختلف است که آنها را به زودرس، دیررس و میانه‌رس تقسیم می‌کند و برحسب استفاده این گیاه به سیب زمینی خوراکی، علوفه‌ای و صنعتی (جهت استفاده الکل یا نشاسته یا قند) تقسیم می‌شود.

چغندر

یک گیاه از خانواده اسفناج است. چغندر یک گیاه باغچه ایی با ریشه ی قرمزه گرد و برگهای ضخیم. ریشه چغندر طعم شیرینی دارد که خام استفاده می شود و معمولا پخته که درایران بعنوان لبو شده است.در دمای 1+ تا +2 سانتیگراد نگه داری میشود.

شلغم

شلغم ریشه ی گیاهی است گرد, با رنگی روشن, و پوستی شفاف که بعنوان یک نوع سبزی خورده می شود.بهترین دمای نگهداری شلغم بین 1+ تا 2+ است.

اسفناج

اسفناج در اصل متعلق به ایران است و در سراسر دنیا کشت می شود. اسفناج برگهایی سبز تیره و بزرگی دارد که بلندای آن 5/0 متر است و به عنوان سبزی استفاده می شود. دو نوع اسفناج وجود دارد:نوع بهاره که به عنوان نوع انگلیسی شناخته می شود و نوع پاییزه که به خاک غنی شده زیادی احتیاج دارد.دمای مناسب اسفناج بین 0تا 2+ درجه است.