انار

انار خوب نسبت به جثه اش سنگین است  ضمنا پوست صاف و شفافی دارد. انار بدون ترک میتواند نشان دهنده مرغوبیت آن باشد  و همچنین نوع آفتاب سوخته ی آن کیفیتی ندارد. بهترین دما برای نگهداری آن 6° درجه است.

توت فرنگی

سیب قرمز دارای پوستی صاف روشن و با رنگی شفاف است. مهم ترین پارامتر در تعیین کیفیت  آن عطر سیب است.اگر وزن بیشتری نسبت به اندازه اش داشته باشد نشان دهنده کیفیت بالای آن است. بهترین  دما به منظور نگهداری سیب در حدود1- تا 4+ درجه سانتیگراست .

گیلاس

گیلاس یک میوه کوچک, گرد و صاف است با هسته ایی کوچک در آن و در رنگهای زرد و قرمز که مایل به سیاه است. گیلاس از میوه هایی است که در اواخر فصل بهار و در اوایل تابستان کاملا رسیده میشود. دمای نگهداری گیلاس بین 0 تا 1 است.

انگور

در فرهنگ فارسی به انگورها “تاک” گفته میشود که اغلب برای درست کردن کشمش مورد استفاده قرار میگیرند.انگور به دو نوع دانه دار و بیدانه تقسیم میشود.به رنگهای سیاه، قرمز و سبز و به شکلهای گرد، بیضی و استوانه ایی وجود دارد. دمای  سرد خانه(انبار) برای نگهداری انگور بین صفر و+1 درجه است.

سیب

سیب قرمز دارای پوستی صاف روشن و با رنگی شفاف است. مهم ترین پارامتر در تعیین کیفیت  آن عطر سیب است.اگر وزن بیشتری نسبت به اندازه اش داشته باشد نشان دهنده کیفیت بالای آن است. بهترین  دما به منظور نگهداری سیب در حدود1- تا 4+ درجه سانتیگراست .

سیب شمیران

این نوع سیب بوسیله رنگ زرد به همراه خطوط قرمز روی آن شناخته می شود.مرغوبترین سیب در بازار تهران نوع شمیران است.این سیب با طعمی شیرین در اواسط تابستان برداشت می شود.سیب شمیران یکی از در دسترس ترین سیبها در بازار است.

سیب زرد

این نوع سیب درختی تقریبا بلند دارد با رشدی وسیع که در پایان فصل پاییز برگهایش می ریزد. در نواحی مرطوب و خنک پایدار است .رنگش زرد متمایل به صورتی است و با طعمی شیرین وآبدار.

گلابی دوشس

یک نوع گلابی فرانسوی است که کم محصول است و خیلی دیر رسیده می شود با مزه ایی شیرین. این گلابی شکل مخروطی دارد و در کمپوت سازی استفاده می شود. زمان برداشت محصول در ابتدای سپتامپر است.

گلابی ویلیلمز

گلابی ویلیامز به طور معمول به عنوان گلابی اروپایی شناحته می شود.این میوه زنگوله ایی شکل است و پوستی سبز دارد که بعد زرد رنگ می شود. ویلیامز بعنوان یک گلابی تابستانی مورد ملاحظه قرار میگیرد به این معنی که قادر به تحمل هوای سرد نیست. دمای هوای انبار برای این نوع گلابی ها بین 0 تا 1 درجه ساانتیگراد است.

گلابی شاه میوه

این نوع گلابی پوستی لطیف و صاف دارد که ناشی از کمبود آهن است که بسیار مقاوم است. زمان برداشت محصول در ابتدای ماه آگوست است. بهترین دما برای شاه میوه بین 1- تا 1+ است.

لیمو شیرین

لیمو شیرین گونه ایی از لیمو است با نام علمی Citrus limetta که شیرین و درشت است. بدون تردید با شنیدن اسم این میوه اولین چیزی که در ذهن شما تداعی می شود، زمستان و سرماخوردگی و چهار برش از این میوه است. البته این میوه فواید بی شمار و اعجاب انگیز دیگری نیز دارد

لیموترش

لیمو ترش یا به اختصار لیمو، میوه درخت لیمو و از مرکبات است. اگرچه بخصوص در آشپزی از پوست و گوشت لیمو استفاده می‌شود، لیموها را بیشتر به علت آب آنها پرورش می‌دهند. لیموها حاوی مقدار زیادی اسید سیتریک هستند که موجب طعم ترش آنها می‌گردد. در واقع لیموترش درختچه‌ای است که بلندی آن به چهارمتر می‌رسد و کشت آن فقط در مناطق گرمسیر امکان دارد (آب و هوا مدیترانه‌ای). شاخه‌هایش بلند و برگهایش پهن و سبز مات و بیضوی است.

گریپ فروت

میوه گریپ فروت نسبت به پرتقال درشت تر است و پوست آن هنگامیکه رسیده باشد نازک و برنگ زرد روشن و صورتی است. گریپ فروت رسیده طعمی ترش و شیرین دارد و کمی تلخ است. دمای نگهداری آن باتوجه به پوست آن متفاوت است برای پوستهای نازک 2+ درجه و در پوستهای ضخیم بین 1+ تا 12+ می باشد

پرتقال

پرتقال میوه ایست که درختش همیشه سبز و ارتفاع آن تا 10 متر می رسد. یکی از فاکتورهای مهم کیفی میوه پرتقال رسیده بودن است. رنگ میوه پرتقال زرد روشن و نارنجی تیره که بسته به نوع آن دارد.همچنین می تواند در دمای اتاق و دور از خورشید نگهداری شود. بهترین دما برای نگهداری آن بین 2+ تا 6+ درجه سانتیگراد است.

هندوانه

هندوانه گیاهی گرمسیری یا نیمه گرمسیری است و برای رشد به دمایی بالاتر از حدود ۲۵ درجه سانتیگراد نیاز دارد. در مقیاس باغ، دانه‌ها معمولاً در گلدان‌هایی دارای پوشش کاشته می‌شوند و به زمین خوب زهکشی شده با pH بین ۵٫۵ و ۷ و سطوح متوسط نیتروژن منتقل می‌شوند.این محصول در بهار در شهرهای جیرفت و کهنوج، میناب، ایرانشهر و دزفول، در تابستان در ورامین، سمنان، مشهد، اصفهان، همدان، تبریز، میاندوآب، در پاییز در دزفول و زمستان در میناب، جیرفت و کهنوج تولید می‌گردد. هندوانه تولید شده در ایران به کشورهایی مانند عراق، ترکیه، امارات، کویت و بحرین صادر می‌گردد.

هلو

هلو مثل تمام میوه‌ها خواص ادرارآور و ملین دارد. گوشت هلو دارای سلولوزهای نرم است و کاملاً هضم می‌شود. هلو میوه‌ای نسبتاً کم ترشی است. مواد قندی و نشاسته‌ای آن به آسانی هضم می‌شود و معده به راحتی هضم آن را تحمل می‌کند. هلو سرشار از انواع ویتامین هاست، به خصوص ویتامین‌های ب۱، ب۲ و آ.